Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Piątek, 2021-03-05 ( Imieniny: Aurory, Fryderyka)

Biuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Mrągowie - Obsługa osób niepełnosprawnych

Obsługa osób niepełnosprawnych

Pomieszczenia Starostwa Powiatowego w Mrągowie znajdują w budynku przy ul. Królewieckiej 60A, ul. Królewieckiej 27 (Wydział Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami) oraz ul. Oficerskiej 2A (Centrum Zarządzania Kryzysowego).

ul. Królewiecka 60A

Do urzędu prowadzą trzy wejścia, przy czym dostęp dla osób poruszających się na wózkach jest ograniczony wyłącznie do drugiego piętra (Wydział Architektoniczno-Budowlany, Wydział Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, Inspektor Ochrony Danych, Radcy Prawni). Wejście prowadzące do windy znajduje się od strony parkingu (na tyłach budynku).

Ze względu na rozwiązania konstrukcyjne parter i piętro budynku są obecnie całkowicie nieprzystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

W budynku brak jest toalety przystosowanej dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Najbliższe miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych znajduje się na tyłach budynku.

ul. Królewiecka 27

Dostęp dla osób poruszających się na wózkach jest ograniczony wyłącznie do parteru. Wejście do budynku znajduje się od strony ulicy. Dostęp może utrudniać schodek.

Ze względu na rozwiązania konstrukcyjne piętro budynku jest obecnie całkowicie nieprzystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Na parterze budynku znajduje się toaleta przystosowana dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

W pobliżu budynku znajdują się miejsca parkingowe bez wyznaczonych miejsc dla osób niepełnosprawnych. Najbliższe miejsce parkingowe oznaczone dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parkingu przy ul. Stefana Żeromskiego.

ul. Oficerska 2A – II p.

Dostęp dla osób poruszających się na wózkach jest ograniczony wyłącznie do korytarza na parterze. Wejście do budynku znajduje się od strony ulicy.

Ze względu na rozwiązania konstrukcyjne piętro budynku na którym mieści się Centrum Zarządzania Kryzysowego jest obecnie całkowicie nieprzystosowane do potrzeb osób
z niepełnosprawnością.

W budynku brak jest toalety przystosowanej dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

W pobliżu budynku znajdują się miejsca parkingowe bez wyznaczonych miejsc dla osób niepełnosprawnych. Najbliższe miejsce parkingowe oznaczone dla osób niepełnosprawnych znajduje się parkingu przy Placu marsz. Józefa Piłsudskiego.

W żadnym z budynków nie ma pętli indukcyjnych ani oznaczeń w alfabecie braille'a, kontrastowych czy też dużym drukiem (dla osób słabowidzących i niewidomych).

W związku z powyższymi utrudnieniami, Starostwo Powiatowe w Mrągowie wdrożyło następujące rozwiązanie w zakresie obsługi osób z niepełnosprawnością: po przybyciu pod wejście główne można skontaktować się pod numerem telefonu 89-7410150 z osobą, która przeprowadzi wstępną rozmowę w celu ustalenia charakteru załatwianej sprawy i udzieli dalszych instrukcji lub przekieruje rozmowę do odpowiedniego Wydziału.

Uzgodnienia terminu wizyty w Urzędzie można dokonać za pośrednictwem narzędzi współczesnej komunikacji, w szczególności poprzez: pocztę elektroniczną na adres e-mail: starostwo@powiat.mragowo.pl, elektroniczną skrzynkę podawczą znajdującą się na platformie e-PUAP lub faksem na nr 89 7417275. Zgłoszenie zostanie przekazane do merytorycznego pracownika, który skontaktuje się za pomocą wybranego sposobu komunikacji (telefon, sms/mms, mail, faks) w celu potwierdzenia miejsca i terminu wizyty.

Możliwe jest również umówienie spotkania poprzez bezpośredni kontakt telefoniczny z pracownikiem właściwego Wydziału (godziny pracy Urzędu oraz wykaz aktualnych telefonów kontaktowych znajdują się na stronie BIP Starostwa Powiatowego w Mrągowie Telefony w Urzędzie - Biuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Mrągowie).

Autor: Ewa Szulc-Wiśniewska

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-01-18 09:14:07przez: Ewa Szulc-Wiśniewska
Opublikowano:2021-01-18 00:00:00przez: Magdalena Żebrowska
Podmiot udostępniający: Starostwo Powiatowe w Mrągowie
Odwiedziny:206

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo