Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Czwartek, 2024-05-02 ( Imieniny: Longiny, Toli)

Biuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Mrągowie - Uchwała nr VIII/43/2003 Rady Powiatu w Mrągowie z dnia 24 kwietnia 2003 r.

Uchwała nr VIII/43/2003 Rady Powiatu w Mrągowie z dnia 24 kwietnia 2003 r.

W sprawie: zmieniająca Uchwałę Nr XXIII/157/2000 Rady Powiatu w Mrągowie z dnia 25 sierpnia 2000r.,dotyczącej regulaminów określających niektóre zasady wynagradzania za pracę oraz zasady przyznawania nauczycielom zatrudnionym w oświatowych jednostkach organizacyjnych na terenie powiatu mrągowskiego dodatków do wynagrodzeń i nagród

Na podstawie art. 30 ust. 6 i art. 91d pkt 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (t.j. Dz. U. z 1997 r. Nr 56 poz. 357 z póź. zm.) oraz w związku z:

  1. Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, sposobu obliczania wysokości stawki wynagrodzenia zasadniczego za jedną godzinę przeliczeniową, wykazu stanowisk oraz dodatkowych zadań i zajęć uprawniających do dodatku funkcyjnego, ogólnych warunków przyznawania dodatku motywacyjnego, wykazu trudnych i uciążliwych warunków pracy stanowiących podstawę przyznania dodatku za warunki pracy oraz szczegółowych przypadków zaliczania okresów zatrudniania i innych okresów uprawniających do dodatku za wysługę lat z dnia 11 maja 2000 r. (Dz. U. Nr 39 poz. 455 z póź. zm.),
  2. art. 12 pkt 11 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tj. z 2001r. Dz. U. Nr 142, poz. 1592 z póź. zm.)

Rada Powiatu uchwala co następuje:

§ 1

W Regulaminie przyznawania dodatku motywacyjnego dla nauczycieli – załącznik nr 2 dokonuje się zmiany: w pkt. 6 dodaje się ppkt 6 w brzmieniu: „Praca w państwowej komisji egzaminacyjnej powołanej w szkole ponadpodstawowej w celu przeprowadzenia egzaminu dojrzałości lub komisji egzaminacyjnej powołanej w szkole zasadniczej i szkole średniej zawodowej do przeprowadzenia egzaminu z nauki zawodu lub egzaminu z przygotowania zawodowego.”

§ 2

W Regulaminie dodatku funkcyjnego – załącznik nr 3, dokonuje się następujących zmian:

  1. w pkt. 7 lit. „a” wyrazy „40 zł” zastępuje się wyrazami „3% wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela mianowanego z tytułem magistra z przygotowaniem pedagogicznym”
  2. w pkt. 7 lit. „b” wyrazy „40 zł” zastępuje się wyrazami „3% wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela mianowanego z tytułem magistra z przygotowaniem pedagogicznym”
  3. skreśla się w pkt. 7 lit. „d” i „e”
  4. skreśla się pkt. 8

§ 3

W Regulaminie przyznawania dodatku za warunki pracy dla nauczycieli – załącznik nr 4, dokonuje się następujących zmian:

  1. w Tabeli 1 lp. 1 wyrazy „2%” zastępuje się wyrazami „ 3%”
  2. w pkt. 2 wyrazy „30 zł” zastępuje się wyrazami „3% wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela mianowanego z tytułem magistra z przygotowaniem pedagogicznym”.

§ 4

Regulamin wynagradzania za godziny ponadwymiarowe i godziny zastępstw doraźnych dla nauczycieli – załącznik nr 5 otrzymuje brzmienie:

  1. „Wynagrodzenie za jedną godzinę ponadwymiarową i godzinę doraźnego zastępstwa oblicza się, z zastrzeżeniem ust. 2, dzieląc przyznaną nauczycielowi stawkę wynagrodzenia zasadniczego (łącznie z dodatkiem za warunki pracy, jeżeli praca w godzinach ponadwymiarowych oraz doraźnego zastępstwa odbywa się w warunkach trudnych, uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia) przez miesięczną liczbę godzin tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć, ustalonego dla rodzaju zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych realizowanych w ramach godzin ponadwymiarowych lub doraźnego zastępstwa nauczyciela.
  2. Dla nauczycieli realizujących tygodniowy obowiązkowy wymiar zajęć na podstawie art. 42 ust. 4a Karty Nauczyciela wynagrodzenie za godzinę doraźnego zastępstwa oblicza się dzieląc przyznaną nauczycielowi stawkę wynagrodzenia zasadniczego (łącznie z dodatkiem za warunki pracy, jeżeli praca w godzinach doraźnego zastępstwa odbywa się w warunkach trudnych, uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia) przez miesięczną liczbę godzin realizowanego wymiaru zajęć.
  3. Miesięczną liczbę godzin obowiązkowego lub realizowanego wymiaru zajęć nauczyciela, o której mowa w ust. 1 i 2, ustala się mnożąc tygodniowy obowiązkowy lub realizowany wymiar zajęć przez 4,16 z zaokrągleniem do pełnych godzin w ten sposób, że czas zajęć do 0,5 godziny pomija się, a co najmniej 0,5 godziny liczy się za pełną godzinę
  4. Wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe przydzielone w planie organizacyjnym nie przysługuje za dni, w których nauczyciel nie realizuje zajęć z powodu przerw przewidzianych przepisami o organizacji roku szkolnego, rozpoczynania lub kończenia zajęć w środku tygodnia oraz za dni usprawiedliwionej nieobecności w pracy.
  5. Dla ustalenia wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe w tygodniach, w których przypadają dni usprawiedliwionej nieobecności w pracy nauczyciela lub dni ustawowo wolne od pracy, oraz w tygodniach, w których zajęcia rozpoczynają się lub kończą w środku tygodnia - za podstawę ustalenia liczby godzin ponadwymiarowych przyjmuje się tygodniowy obowiązkowy wymiar zajęć określony w art. 42 ust. 3 lub ustalony na podstawie art. 42 ust. 7 Karty Nauczyciela, pomniejszony o 1/5 tego wymiaru (lub 1/4, gdy dla nauczyciela ustalono czterodniowy tydzień pracy) za każdy dzień usprawiedliwionej nieobecności w pracy lub dzień ustawowo wolny od pracy. Liczba godzin ponadwymiarowych, za które przysługuje wynagrodzenie w takim tygodniu, nie może być jednak większa niż liczba godzin przydzielonych w planie organizacyjnym.
  6. Nauczycielom zatrudnionym w szkołach, w których praca odbywa się we wszystkie dni tygodnia, którzy realizują zajęcia w dniu wolnym od pracy i nie otrzymują za ten dzień innego dnia wolnego od pracy, przysługuje odrębne wynagrodzenie, o którym mowa w art. 42c ust. 3 Karta Nauczyciela , za wszystkie godziny efektywnie przepracowane w tym dniu, płatne jak za godziny ponadwymiarowe.
  7. Nauczycielom zatrudnionym w szkołach nie wymienionych w ust. 1, którzy w dniu wolnym od pracy realizują planowane i odpowiednio udokumentowane zorganizowane zajęcia dydaktyczne, wychowawcze lub opiekuńcze, a nie otrzymują za ten dzień innego dnia wolnego, przysługuje odrębne wynagrodzenie za efektywnie przepracowane godziny ponadwymiarowe, nie więcej jednak niż za 4 godziny.
  8. Nauczycielom zajmującym stanowiska kierownicze, sprawującym w dniu wolnym od pracy nadzór nad przebiegiem zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych, nie przysługuje z tego tytułu odrębne wynagrodzenie.
  9. Nauczycielom – członkom państwowej komisji egzaminacyjnej, przeprowadzającym egzaminy dojrzałości według zasad określonych w załączniku nr 1 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21.03.2001r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania egzaminów i sprawdzianów w szkołach publicznych (Dz. U. Nr 29, poz. 323 z póź. zm.) przysługuje odrębne wynagrodzenie płatne jak za godziny ponadwymiarowe za sprawdzenie, ocenę i opatrzenie recenzją pisemnej pracy egzaminacyjnej, licząc dwie prace egzaminacyjne na jedną godzinę.
  10. Za opiekę i prowadzenie prac dyplomowych przysługuje nauczycielowi wynagrodzenie , licząc 3 godziny ponadwymiarowe za 1 pracę.
  11. Nauczycielom za organizację zajęć opiekuńczo-wychowawczych odbywających się poza terenem miejscowości, w której znajduje się szkoła, przysługuje dodatkowe wynagrodzenie jak za godziny ponadwymiarowe w wysokości do 5 godzin ponad obowiązujący nauczyciela w danym dniu wymiar zajęć wynikający z planu lekcji..
  12. Godziny ponadwymiarowe przypadające w dniach, w których nauczyciel nie mógł ich realizować z przyczyn leżących po stronie pracodawcy, w tym w szczególności w związku z:
    1. zawieszeniem zajęć z powodu klęski żywiołowej lub mrozu
    2. wyjazdem dzieci na wycieczki lub inne imprezy
    3. chorobę dziecka nauczanego indywidualnie, trwającą dłużej niż tydzień, traktuje się jak godziny faktycznie odbyte
  13. Wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw wypłaca się z dołu.”

§ 5

Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Powiatu

§ 6

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia

Wersja elektroniczna uchwały

ikona pliku pdfUchwała Nr VIII/43/2003 Rady Powiatu w Mrągowie z dnia 24 kwietnia 2003 r. [PDF, 148 KB)

Autor: Rada Powiatu

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2003-06-12 00:00przez: Rada Powiatu
Opublikowano:2003-06-12 00:00przez: Magdalena Żebrowska
Zmodyfikowano:2020-08-17 13:54przez:
Podmiot udostępniający: Starostwo Powiatowe w Mrągowie
Odwiedziny:138

Rejestr zmian

  • [2020-08-17 13:54:45]Izabela SadłowskaEdycja elementu
  • [2020-08-14 14:53:01]Izabela SadłowskaEdycja elementu
  • [2010-05-19 09:32:24]Jarosław PuszkoEdycja elementu
  • [2010-03-15 15:31:13]Jarosław PuszkoEdycja elementu

Banery/Logo