Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Poniedziałek, 2023-06-05 ( Imieniny: Bonifacego, Kiry)

Biuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Mrągowie - Zarządzenie nr 14/2022 Starosty Mrągowskiego z dnia 8 marca 2022 r.

Zarządzenie nr 14/2022 Starosty Mrągowskiego z dnia 8 marca 2022 r.

w sprawie: punktów kontaktowych Host Nation Support (HNS)

Na podstawie Zarządzenia Nr 166 Wojewody Warmińsko-Mazurskiego z dnia 12 lipca 2018 r. w sprawie punktów kontrolnych Host Nation Support (HNS) oraz § 8 ust 5 Regulaminu Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Mrągowie, zarządza się, co następuje:

§1.

  1. Organizuje się Punkt Kontaktowy Host Nation Support (HNS) Starosty Mrągowskiego, zwany dalej Punktem Kontaktowym HNS, w składzie:
    1. Kierownik Punktu Kontaktowego HNS - Wicestarosta Powiatu,
    2. I Zastępca Kierownika Punktu Kontaktowego HNS - Sekretarz Powiatu,
    3. II Zastępca Kierownika Punktu Kontaktowego HNS - Naczelnik Centrum Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.
  2. Zasady funkcjonowania Punktu Kontaktowego HNS określają „Wytyczne Starosty Mrągowskiego w sprawie przygotowania warunków organizacyjnych i technicznych planowania i realizacji zdań obronnych z zakresu przygotowania i koordynacji wsparcia sojuszniczych sił zbrojnych w czasie pokoju, sytuacji kryzysowej i wojny, wykonujących zadania lub przemieszczających się przez teren powiatu mrągowskiego”, w brzmieniu stanowiącym załącznik do niniejszego Zarządzenia.

§2.

Punkt Kontaktowy HNS działa w oparciu o stanowisko Centrum Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Mrągowie.

§3.

Upoważnia się Kierownika Punktu Kontaktowego HNS do koordynowania w imieniu Starosty Mrągowskiego wszelkich czynności organizacyjnych w zakresie przygotowania i pobytu wojsk sojuszniczych na administrowanym terenie.

§4.

„Bazę sił i środków powiatu mrągowskiego” w postaci elektronicznej prowadzi Starosta Mrągowski, a aktualizują ją Starosta, burmistrzowie oraz wójtowie gmin z terenu powiatu mrągowskiego oraz prowadzący bazę.

§5.

Traci moc Zarządzenie Nr 21/2018 Starosty Mrągowskiego z dnia 20 lipca 2018 r. w sprawie punktów kontaktowych Host Nation Support (HNS).

§6.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

Wersja elektroniczna zarządzenia

Ikona pliku pdfZarządzenie nr 14/2022 Starosty Mrągowskiego z dnia 8 marca 2022 r. (PDF, 26 KB)

Autor: Starosta Mrągowski - Barbara Kuźmicka-Rogala

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-04-29 15:25przez: Starosta Mrągowski - Barbara Kuźmicka-Rogala
Opublikowano:2022-04-29 15:54przez: Magdalena Żebrowska
Podmiot udostępniający: Starostwo Powiatowe w Mrągowie
Odwiedziny:252

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo